No Recent Activity

1 Visitor Messages

 1. View Conversation
  داداش من جواب ندادم. ولی اونها یا مسخره کرده اند یا سطحی از کنارش گذشت اند.
  اونطور که از خبر پیداست این توپ بسیار با توپ قدیمی روسی
  ks-19
  روسی متفاوت هست و نمیشه گفت از روی اون کپی شده هر چند ممکنه از طرحش اقتباس شده باشد چون طرح موفقی بود که این اشکالی ندارد و استفاده از تجربه دیگران هست تا راه رفته رو دوباره نرویم.

  از نظر برد درگیری تقریبا دو برابر
  ks-19
  برد داره و کاملا هوشمند و مکانیزه هست و همزمان از رادار و هدفگیر چشمی برای درگیری استفاده کرده و ماسوره هوشمند ترکشزا هم دارد که احتمال انهدام هدف را افزایش میدهد.

  کاربردهای مختلفی برای این توپ میشه تعریف کرد که یکی از مهمترین اونها [*******red]نا امن[/color] کردن آسمان برای جنگنده های دشمن هست تا نتوانند ماموریتهای ضربتی دقیق (مثلا پین پوینت) را به انجام رسانند. که برد 18 کیلومتر تقریبا برابر با فاصله رهاسازی بمبهای هدایت شونده لیزری سنگرشکن هست.

  کاربرد دیگه این توپ میتونه مقابله با تسلیحات هوا به زمین بزرگی مثل موشکهای کروز و بمبهای هدایت شونده سنگین باشه که بدلیل ترکشزا بودن و نواخت تیر بالا و امکان شلیک هماهنگ چند توپ به یک هدف تقریبا میشه گفت با درصد بالایی امکان انهدام این تسلیحات را داریم.

  اما مهمترین ویژگی این توپ نه دقت هست نه سرعت نه قدرت آتش بلکه هوشمند بودن و هزینه ساخت اندک میباشد که این امکان را فراهم میسازد تا با هزینه ای کم تمام مناطق نظامی را به این سامانه تجهیز کنیم بدون آنکه نیاز به نیروی انسانی زیاد و صرف هزینه های گزاف آموزشی شده و با مشکلات ناشی از ضعف نیروی انسانی مواجه شویم.

  هوشمند بودن این سامانه مهمترین ویژگی آن میباشد.

  تعداد ی از این توپ رو میتوان در جاهای مختلف از یک شهر و تقریبا در بلندی ها مثلا بالای ساختمانها یا مناطق مرتفع اطراف و درون شهرها نصب کرد!تا زمانی که رادار اون سیستم هدفی رو ردیابی کرد همه سیستمها همزمان به سمت اون آتش بگشاید ! با توجه به گلوله های ترکش شوند مجاورتی هواپیما ها جرات آمدن بالای سطح شهر رو از دست میدن !در یک پرواز سیمیلاتور تجربه شخصی من با اف 16 و پرواز بر روی کره شمالی با وجود پدافندی توپخانه ای و مشابه روی شهرها بسیار و حشتناک بود کلا اطاف شهرها که میرفتم توپخونه در ارتفاعات مختلف من رو میزد ولی آسیب چندانی نمیدیدم اما تنها راه من فرار بود چون در نهایت سیستمهای کنترلی یا اویونیک از کار می افتاد! اگر با اف 16 بخواستی فرار کنی پایین که می اومدی به دوشپرتابها و اورلیکن ها میرسیدی اگر فرار میکردی و به ارتفاعات میرفتی گیر این توپها می افتادی با توجه به اینکه اف 16 بیشتر 40 هزار پا نرخ سعود اون فوق العاده افت پیدا میکنه و تقریبا به زور به 50 هزار پایی میرسه اونوقت یک هدف عالی برای حمله موشکهای معمولی هاوک یا اس آ 2 میشه زدش !

  کلا گرچه ساده و علکی به نظر میاد اما برای هواپیما ها بسیار مهلکه چرا که با مانور و جنگ الکترونیک منحرف نمیشه !
  این پدافندها موجب افزایش مسیر عبور جنگنده ها و دادن مانورهای مختلف فرار به جنگنده میشه ! که در نتیجه اون مصرف سوخت افزایش و پس سوز مدت بیشتری روشن میمونه ! من برای مقایسه از اف16 اسم بردم که برد عملیاتی اون 750 کیلومتر است و اگر مدت زیادی با پس سوز روشن پرواز کند به سرعت برد عملیاتی اون کاهش پیدا میکنه ...

  خلبان دچار وضعیت ترس و بحران میشه همچنین کنترلش رو از دست میده و نمیدونه به کجا پناه ببره البته به هوشمندی مسئولین پدافند در گرفتار کردن هواپیما بستگی داره ! مثلا اگر اجازه ورود بدی و بعد از ورود به محوطه پدافند شروع به شلیک کنی خلبان از ترس خودش اگر خیس نکرد فقط سعی میکنه تا از روی جی پی اس به موقعیت باز دیگری بره ! که براحتی میشه خلبان به مناطق پدافند موشکی کوتاه برد هدایت کرد یا در دام انداخت...
  [*******"red"]
  نقش تکمیل کننده این توپ مانع از هدفگیری و استفاده از بمب های بسیار بزرگ و قدرتمند هدایت لیزری یا سقوط آزاد ام کا 84 و یا بمب های دیگر بزرگ نفوذی تخریبی میشه ! چرا که باید دقیق هدف گیری بشن !
  [/color]
  اصل قافلگیری در نصب این پدافند در جای مناسب و استتار شده میتونه براحتی دشمن رو دچار خطای محاسبه و شکست عملیات بکنه ... برای مثال کسانی که خلبان هستند میدونند که وقتی مسیر حرکت روی نقشه ها و یا جی پی اس ها علامت گذاری میشه تا در نقاط خاصی هواپیماها به هم برسند یا در زمان خاصی پدافند سورپرز بشه و نشه کل برنامه دقیق به هم میخوره بعبارتی دیگر این توپ ها میتونند مانع از انجام صحیح عملیات بشن و یا موفقیتاون رو بطور زیاد کاهش بدن مثلا بمب ها به اهداف اصلی نخورند و یا رها بشن هواپیماها آسیب ببینید و در برگشت خلبان مجبور به اجکت بشه ! چون این تیرهای ترکشی ساچمه های کوچک و زیاد هستند میتونند فلپها یا رودر و برخی از امکانات مثل اویونیک رو از کار بندازند ... بالای ده بار یک کمپ نظامی کره ای ها رو میخواستم بزنم که مثلا رادار صدمه دید یا بمب آزاد نمیشد ! موقع برگشت چرخ باز نمیشد توان چرخش به چپ یا دوران رول رو نداشتم و...

  این توپ مانع از هدفگیری و استفاده از بمب های بسیار بزرگ و قدرتمند هدایت لیزری یا سقوط آزاد ام کا 84 و یا بمب های دیگر بزرگ نفوذی تخریبی میشه ! چرا که باید دقیق هدف گیری بشن !
Showing Visitor Messages 1 to 1 of 1
About Destructlord

Basic Information

About Destructlord
Location:
The Ancient Land of Persia
Interests:
Killing terrorists, Specially wahabies!
Occupation:
Ashiyaneh Security Group Advisor
Biography:
IT postgraduate, Seeking work in a foreign country!

Statistics


Total Posts
Total Posts
78
Posts Per Day
0.03
Visitor Messages
Total Messages
1
Most Recent Message
02-01-2009
General Information
Last Activity
02-21-2009
Join Date
06-26-2008

1 Friend

 1. VEVAK VEVAK is offline

  Member

  VEVAK
Showing Friends 1 to 1 of 1